Previous Next Play Pause
24. pouť národů na Maria Hilf s poděkováním za blahořečení P. Richarda Henkese, SAC
NAROVINU - cyklus přednášek v klubu Atlantik začíná 24. 9.
Biblický den a Biblická olympiáda ve Staré Vsi nad Ondřejnicí
16. ročník Svatováclavského hudebního festivalu

Stará Voda - Římskokatolická farnost Moravský Beroun zve všechny zájemce na tradiční pouť do Staré Vody. Uskuteční se ve dnech 27.–28. července 2013, kdy se na poutním místě budou slavit dvě mše svaté a poutníci se také vydají v procesí ke Královské studánce.

 

 V sobotu 27. července se od 10.00 hodin bude konat hlavní poutní mše svatá a po ní následuje adorace a svátostné požehnání. Po něm pak z kostela vyjde procesí ke Královské studánce, kde bude požehnána voda.

V neděli 28. července se bude poutní mše svatá slavit od 15.00 hodin a také po ní bude následovat procesí ke Královské studánce s žehnáním vody.

Před každou mší svatou bude nabídnuta možnost přistoupit ke svátosti smíření, promluvy a všechny informace během poutních dní budou překládány také do němčiny.

Stará Voda patřila k nejvýznamnějším poutním místům baroka na Olomoucku. Počátky tohto poutního místa jsou nejasné. Nejstarší písemná zmínka je o procesí z Olomouce, které vedli minorité v roce 1500. V průběhu století sem pak přicházely tisíce poutníků poklonit se milostné sošce Svaté Matky Anny Starovodské, aby si na její přímluvu vyprosily u Boha pomoc, ochranu a požehnání pro sebe i své blízké.

převzato z www.ado.cz

http://www.belotin-staravoda.ic.cz/cz/index.html

 

Pin It