Previous Next Play Pause
Velikonoční poselství Urbi et Orbi papeže Františka
Křesťanský ekumenický web signály.cz připravil vzdělávací semináře pro mládež
Nemocniční kaplani nabízejí své služby i lékařům, zdravotníkům a rodinným příslušníkům
Nouzový stav nás vrací k obrazovkám a monitorům. Bohoslužby na internetu, Tv Noe a Radiu Proglas

V neděli 11. října se ještě na mši svatou dostane 100 osob. Od pondělí 12. října se podle vládního nařízení nemůže ani v kostele shromažďovat více než 10 lidí. Bohoslužby a další program se opět přesune do virtuálního prostoru jako na jaře tohoto roku. Připomínáme přehled možností, jak mše svaté sledovat.  


MseOnLine


Desítky bohoslužeb z celé republiky na mseonline.cz

Denně aktualizovaný přehled online vysílaných katolických bohoslužeb najdete na http://mseonline.cz/. Časy bohoslužeb vychází z údajů uvedených na webu konkrétní farnosti, radia Proglas a televize Noe. Zda a kdy se mše bude konat, ověříte nejlépe přímo na webu farnosti, kde zpravidla naleznete aktuální rozpis bohoslužeb. Mši svatou v přímém přenosu denně vysílá televize Noe a radio Proglas. Televize Noe svým divákům zprostředkovává přímé přenosy z významných církevních událostí v České republice a Vatikánu včetně papežových veřejných audiencí. 

Video katecheze s otcem Romanem Vlkem

Na internetovém portálu tiskového střediska České biskupské konference www.cirkev.cz jsou aktualizovány nedělní video katecheze pro děti, které připravuje P Roman Vlk. 

Katechetický pořad Ovečky pro děti 1. stupně ZŠ

Televize Noe připravuje hravý katechetický pořad Ovečky vhodný pro děti 1. stupně ZŠ, v němž se rozebírají liturgická nedělní čtení. V premiéře každý čtvrtek od 18.30 hodin a v dalších reprízách. Pořad najdete také ve videotéce televize Noe na www.tvnoe.cz.

Adorace z kaple televize Noe

Televize Noe má ve svém programu také eucharistickou adoraci, kterou vysílá z kaple Telepace v Ostravě. Diváci mají při vedení kněze příležitostí k zastavení, ztišení, usebrání, rozjímání, niternému rozhovoru s Bohem. Při adoraci mohou diváci nejen rozjímat, ale také zaslat své chvály a prosby prostřednictvím SMS nebo e-mailu a podělit se o ně s dalšími diváky. Adorace, čili klanění má v katolické církvi dlouhou tradici.

Foto: Michael Bujnovský/Člověk a Víra

Pin It