Previous Next Play Pause
Eucharistické dny 2019 v katedrále v Ostravě
Přihlašování na Noc kostelů 2019
Kalendárium roku 2019
Diecézní pouť do Říma u příležitosti 30. výročí svatořečení sv. Anežky České

Heřmanovice - Spolek Přátelé Vrbenska ve spolupráci s Biskupskými lesy a dalšími partnery v regionu Vrbenska a Zlatohorska zvou ve dnech 21. a 22. července do Heřmanovic na Lesní slavnost Lapků z Drakova. Rytířské umění představí rytířské spolky ARMA FERRE, AGRIPA, ARCUS, BURMISTŘI a katovna ORDÁL. Biskupské lesy představí dětem soutěžní a zábavná témata lesní pedagogiky, ptačí dravce a tradičně si mohou zasadit „svůj strom“. Program v sobotu 21. července začíná v 10.00 a končí ve 20.00 hodin. V neděli 22. července je možné využít nabídku atrakcí od 10.00 do 17.00 hodin.

Děti budou s Vandrovní knížkou hledat zlatý poklad Lapků z Drakova. Lesními pěšinami se vydají sbírat razítka. První je u Památného buku, kde v lesní tůni budou s rybáři lovit ryby nebo si ve Zlaté kuželně zahrají s lesními skřítky kuželky. Ke všem atrakcím na Drakově dovedou směrovky. Kromě zábavy pro děti bude na místě také řada řemeslníků a prodejců se svými výrobky a regionálními produkty.

V sobotu 21. července odpoledne technická skupina VŠB Ostrava předvede ukázku tavby železa v replice středověké dřevouhelné huti. V neděli 22. července je pro děti je připravena oblíbená soutěž plavení míčků „Drakovský plaváček“. Na Rejvízu bude otevřeno muzeum tkalcovství na místí faře.

K odpočinku po dlouhém putování v sobotu 21. července dopoledne zahraje vrbenská kapela Řebřiňáci. Ve 13.00 zaznějí slavnostní fanfáry s Lesními trubači a po nic se představí skupina Kelt Grass Band, soubor SAH Krnov a večer zahraje country skupina Letokruhy z Přerova. V neděli 22. července budou hrát Karlováci a Modulor z Bruntálu.

Je připraveno mnoho dalších atrakcí na celé trase Naučné stezky Lapků z Drakova a kdo za dvacet kaček si hrací los zakoupí, určitě jednu z mnoha velmi hodnotných cen a darů sponzorů si domů odnese. Z parkoviště vláček sveze každého. Koňská drožka a malí poníci pro děti na Drakově k svezení čekají.

Více informací o programu najdete na http://lapkovezdrakova.cz/

Pin It