Odry – Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České v uplynulém týdnu přivítala návštěvu osmi studentů z osmi zemí z různých koutů světa. Škola se zapojila do mezinárodního projektu Edison a úkolem studentů bylo seznámit své vrstevníky se svou zemí, kulturou, zvyky a také si navzájem procvičit angličtinu.

„Studenti nás prostřednictvím svých prezentací zavedli do Jordánska, Číny, Gruzie, Turecka, Indonésie, Brazílie, Ruska a Ukrajiny,“ uvedl student David Popelka s tím, že na úvod se představili studenti z České republiky. „Vše začalo v pondělí 29. 1. 2018, kdy návštěvníky vřele přivítala koncertem školní kapela Crazy Daisy, a poté jsme my, studenti, usedli do lavic a procestovali svět,“ upřesnil David Popelka a dodal, že cizinci byli velmi nadšení z Domova mládeže.

„Když jsem dorazila na váš internát, byla jsem opravdu ohromena,“ prozradila dívenka z Číny. „Překvapením pro ně byla i naše škola, ve všech reakcích, které s námi sdíleli, nechyběla anglická slovíčka pro vyjádření spokojenosti a krásy. Se zahraničními studenty jsme si všichni užili spoustu zábavy, a tak nám bylo líto, když jsme se s nimi slavnostně 1. 2. 2018 rozloučili,“ dodal student Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy sv. Anežky České.

Ředitelka školy Pavla Hostašová společně s učitelkou Lenkou Chodurovou odjíždějícím studentům poděkovaly, rozdaly dárky a na rozloučenou nechybělo společné focení a písnička.

Foto: Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České