Ostrava - Mladí lidé ve věku 13 až 18 let mohou od 19. do 21. 1. zažít ojedinělý víkend s tancem, přednáškami, akčními hrami a novými kamarády v Don Boscu, protože se tam koná další setkání OASIS.

„Oasis je pravidelné setkávání mladých na podzim, v zimě a na jaře víkendová a vícedenní setkání v létě. Cílem je "radovat se z Boží Lásky" a načerpat síly v Oáze Božích milostí na další cestu,“ popisuje organizátor setkání Milan Sedlák. „Pokud chcete prožít nová dobrodružství s Hospodinem a jedinečnými lidmi, tak je Oasis právě pro vás,“ dodává organizátor.

Oasis je děláno formou, která puberťáky chytne. Na víkendy přijíždí z Ukrajiny psycholog Oleh Sled, který před devíti lety Oasis založil. Kromě jiného je také výborný tanečník, takže pracuje s mladými i přes tanec. Používá prvky, které se tančí na diskotékách, a dává jim jiný význam. Tato forma mladé oslovuje.

Lednové setkání má trochu provokativní název: Cože ??? Ježíšovým učedníkem? a skrývají se v něm například přednášky od Oleha Sleda „Pomazání Duchem Svatým" a „Moje spiritualita" nebo od Magdy Šlachtové přednášku „Poznáte je po ovoci ".

„Oleh děckám rozumí, protože práce s dospívajícími je jeho hlavní zaměření, a dělá to s láskou a nadšením, které je pro mne až nakažlivé. Dokáže mladé zaujmout, protože je to jeho charisma i radost. Nejatraktivnější na Oasis jsou asi jeho taneční aktivity,“ přiznává Sedlák.

Celou aktivitu zajišťuje a metodicky řídí Mezinárodní škola křesťanského života a evangelizace Krasiliv na Ukrajině.

Foto: archiv OASIS