Slider na hlavní straně

Nabízíme ucelený přehled velikonočních bohoslužeb ve farnostech ostravsko-opavské diecéze v 11 děkanátech. Aktualizované termíny velikonočních bohoslužeb ve farnostech najdete také ve vyhledávači https://bohosluzby.cirkev.cz/

Praha - Česká biskupská konference dnes vydala prohlášení a výzvu k modlitbě za skupinu čínských křesťanů, kteří požádali o azyl v ČR. Biskupové apelují na spravedlivé vyřešení jejich obtížné situace a prosí o společnou modlitbu v tuto neděli, 11. března 2018. Text prohlášení, výzvy k modlitbě věřících i nedělní přímluvy naleznete v následujícím článku a příloze.

Diecéze - Postní doba s sebou přináší i pobožnosti křížových cest. Většina z nich se koná v kostelích, avšak každým rokem se vyskytnou případy, kdy na ně farníci vyjdou do ulic svých měst či obcí, popř. vykročí za jejich hranice. Výčet farností, kde se letos křížové cesty uskuteční vně kostelů, přinášíme zde. Případné další budou průběžně doplňovány.

Praha – V sobotu 7. dubna proběhne v Praze již poosmnácté Národní pochod pro život a rodinu. Každoročně na něj přijedou také rodiny z naší diecéze. K cestě do Prahy mohou stejně jako loni využít zvláštní vlak, který vyjíždí z Bohumína.