Slider na hlavní straně

Opava - O víkendu 21.–23. září oslaví Kongregace Dcer Božské Lásky 150 let své existence. V opavském Marianu, kde sestry této kongregace působí, začne víkendový program mší sv., kterou odslouží opavský děkan P. Jan Czudek, sobota bude ve znamení odborné konference zaměřené hlavně na historii kongregace a v neděli stane u oltáře kaple Božského srdce Páně v Marianu pomocný biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David.

Praha - Dne 21. září si celý svět připomíná Mezinárodní den míru a v rámci Evropského roku kulturního dědictví proběhne v tento den akce „A zvony zvoní“, která má za cíl v jeden okamžik rozeznít v celé Evropě co největší počet zvonů jako symbolů míru. Česká biskupská konference na svém 114. plenárním zasedání rozhodla o tom, že se naše církev k této akci připojí. „Zvuk zvonů ať ohlašuje mír“.

Ostrava – Bratři Ebenové, Pavla Flámová a Camerata Janáček vystoupí 18. 9. 2018 od 19 hodin v Divadle A. Dvořáka v Ostravě. Benefiční koncert Charity Ostrava - Sešli se, aby pomohli... podpoří Hospic sv. Lukáše – zařízení pro lidi v závěru života.

Ostrava - Letošní jubilejní 15. ročník Svatováclavského hudebního festivalu bude probíhat v sakrálních prostorách 23 měst a obcí Moravskoslezského kraje ve dnech 4.–28. září 2018. SHF jako největší mezinárodní festival duchovní a tzv. staré hudby v České republice letos nabídne ve 39 koncertech to nejlepší z uplynulých ročníků i exkluzivní nové projekty.