Previous Next Play Pause
Diecézní pouť dětí na Prašivé 2. 7. 2018
Jesus Christ Superstar na festivalu Slezská lilie
Novinkou Noci kostelů jsou Poutnické noviny
Otevřené chrámy vstoupily do 2. ročníku

24OrePapezOstrava/Vatikán - Papežská rada pro novou evangelizaci oslovila jednotlivá biskupství s celosvětovou iniciativou, která během postní doby zdůrazní význam svátosti smíření. Iniciativa s názvem „24 hodin pro Pána“ začíná v pátek 28. 3. v 17.00 hodin. Do této aktivity se má každá diecéze zapojit alespoň jedním kostelem, kde bude nepřetržitě příležitost k přijetí svátosti smíření. V ostravsko-opavské diecézi to bude kostel sv. Josefa (Don Bosko) v Ostravě na Vítkovické ulici.

„Prostřednictvím Papežské rady pro evangelizaci nás Svatý otec vybízí, abychom se zapojili do celosvětové akce s názvem „24 hodin pro Pána“ která se má konat před 4. nedělí postní.   Papežská rada vyzývá, aby v každé diecézi byl otevřen alespoň jeden kostel, ve kterém bude nabídnuta možnost přijetí svátosti smíření  a také vystavena Nejsvětější svátost k adoraci s prosbou za obrácení hříšníků,“ uvedl biskup František Václav Lobkowicz s tím, že akce bude zahájena v pátek 28.  března  v 17.00 hodin, kdy papež František v bazilice sv. Petra v Římě zahájí kající bohoslužbou velké zpovídání, které ukončí v sobotu v 17 hodin nešporami. Svatý otec bude také sám v bazilice sv. Petra zpovídat. „Nová iniciativa, která má stát tradicí, která bude vždy o čtvrté neděli postní pokračovat také v dalších letech,“ uvedl předseda papežské rady pro novou evangelizaci kardinál Rino Fisichella.

DonBoskoOstravaOstravsko-opavská diecéze se k iniciativě „24 hodin pro Pána“ připojí zpovídáním v salesiánském kostele sv. Josefa (Don Bosko), který bude k dispozici kajícníkům v pátek 28. 3. již v době od  9.00 do 12.00 hod. a od 14.00 hod. až do půlnoci. Kněží budou v kostele zpovídat také v sobotu 29. 3. dopoledne od 7.00  do 12 hodin. Biskup František Václav Lobkowicz vyzval k zapojení do papežské iniciativy také další farnosti v diecézi. „Ve farnostech už jistě máte naplánováno zpovídání před Velikonocemi, přesto  bych byl rád, kdyby v diecézi vznikla i další místa, která se v tomto termínu s nabídkou kající pobožnosti, svátosti smíření a adorace připojí,“ řekl biskup Lobkowicz s tím, že hlavním smyslem iniciativy je poukázat na význam svátosti smíření a využít postní dobu jako nejvhodnější období pro evangelizaci ve světle této svátosti.