Previous Next Play Pause
Diecézní pouť dětí na Prašivé 2. 7. 2018
Jesus Christ Superstar na festivalu Slezská lilie
Novinkou Noci kostelů jsou Poutnické noviny
Otevřené chrámy vstoupily do 2. ročníku

Stará Voda - Římskokatolická farnost Moravský Beroun zve všechny zájemce na tradiční pouť do Staré Vody. Uskuteční se ve dnech 27.–28. července 2013, kdy se na poutním místě budou slavit dvě mše svaté a poutníci se také vydají v procesí ke Královské studánce.

 

 V sobotu 27. července se od 10.00 hodin bude konat hlavní poutní mše svatá a po ní následuje adorace a svátostné požehnání. Po něm pak z kostela vyjde procesí ke Královské studánce, kde bude požehnána voda.

V neděli 28. července se bude poutní mše svatá slavit od 15.00 hodin a také po ní bude následovat procesí ke Královské studánce s žehnáním vody.

Před každou mší svatou bude nabídnuta možnost přistoupit ke svátosti smíření, promluvy a všechny informace během poutních dní budou překládány také do němčiny.

Stará Voda patřila k nejvýznamnějším poutním místům baroka na Olomoucku. Počátky tohto poutního místa jsou nejasné. Nejstarší písemná zmínka je o procesí z Olomouce, které vedli minorité v roce 1500. V průběhu století sem pak přicházely tisíce poutníků poklonit se milostné sošce Svaté Matky Anny Starovodské, aby si na její přímluvu vyprosily u Boha pomoc, ochranu a požehnání pro sebe i své blízké.

převzato z www.ado.cz

http://www.belotin-staravoda.ic.cz/cz/index.html