Previous Next Play Pause
Diecézní pouť dětí na Prašivé 2. 7. 2018
Jesus Christ Superstar na festivalu Slezská lilie
Novinkou Noci kostelů jsou Poutnické noviny
Otevřené chrámy vstoupily do 2. ročníku

Vídeň/Ostrava - Měsíc před Vánocemi dopravilo letadlo Austrian Airlines do rakouského Lince tři lampy s hořícím Betlémským světlem. Zapálit světlo přímo v jeskyni Narození v Betlémě připadlo letos dvanáctiletému chlapci z rakouské obce Hochburg-Ach v okrese Braunau. Z tohoto prvního plamínku se světlo dál šíří do všech zemí Evropy. Slavnostní rozdělení světla skautským oddílům proběhne ve Vídni v sobotu 16. prosince v kostele sv. Františka z Assisi na náměstí Mexikoplatz. Ekumenická bohoslužba začíná v 14.00 hodin.

Po celé České republice pak Betlémské světlo rozvezou skauti v neděli 17. prosince vlaky Českých drah. Do Ostravy jej přiveze rychlík Radegast, který vyjíždí z brněnského hlavního nádraží v 7.02 a na nádraží v Ostravě-Svinově zastaví v 9.14 hodin a na hlavním nádraží v Ostravě v 9.22 hodin. Svou pouť rychlík zakončí v Bohumíně v 9.33 hodin. Přehled všech vlakových spojů a přípojů, které Betlémské světlo v neděli 17. prosince rozváží najdete na tomto odkazu.

Dítětem Betlémského světla roku 2017 (Das Friedenslichtkind 2017) je dvanáctiletý dobrovolný hasič Tobias Flachner z rakouské obce Hochburg-Ach v okrese Braunau. Foto: ÖRF, www.orf.at