Previous Next Play Pause
Diecézní pouť dětí na Prašivé 2. 7. 2018
Jesus Christ Superstar na festivalu Slezská lilie
Novinkou Noci kostelů jsou Poutnické noviny
Otevřené chrámy vstoupily do 2. ročníku

Prašivá - Jak se staví sen papeže Františka? Přijeďte to zjistit 1. července na Prašivou v Beskydech! Letošní diecézní setkání dětí s otcem biskupem Františkem Václavem Lobkowiczem, na které zveme všechny děti se svými rodiči, prarodiči a katechety, je inspirované sociální naukou církve pro mladé DoCat a myšlenkou papeže Františka: „Mám sen o milionu mladých, kteří udělají ze světa lepší místo pro život!“

Děti budou moci přímo na Prašivé zjistit a inspirovat se, jak se křesťané mohou angažovat pro změnu světa: modlit se společně za mír, dozvědět se něco o životě s handicapem, vyzkoušet si ekologické nakupování, přemýšlet o chudobě u nás nebo si s celou rodinou užít zábavu při netradičních hrách zaměřených na budování spolupráce.

Na Prašivé bude také možnost zakoupením cihličky podpořit obnovu zahrádky pro rodiny s dětmi, které se scházejí v Ostravě-Kunčičkách v centru sociálního bydlení Horizont Diecézní charity ostravsko-opavské. Svým finančním příspěvkem tak pomohou přetvořit kousek světa na lepší místo pro život.

PROGRAM

Areál Kamenité ve Vyšních Lhotách

10.00 Úvodní společný program
10.30 Mše svatá s poděkováním za uplynulý školní rok a prosbou o požehnání na prázdniny
11.30 Čas na svačinu
12.00 Výstup na horu Prašivá

Hora Prašivá

12.30 Program na stanovištích
15.30 Závěrečné požehnání u kostela sv. Antonína

V případě velmi nepříznivého počasí se bude konat pouze mše svatá v bazilice ve Frýdku. Informace o této případné změně místa konání bude zveřejněna den před setkáním do 18.00 hod. na webu www.prasivadeti.cz.