Previous Next Play Pause
Lidové misie v Dobraticích povedou redemptoristé ze Slovenska
Církevní turistika na veletrhu Regiontour v Brně od 18. do 21. ledna
70. narozeniny biskupa Františka Václava Lobkowicze
Události roku 2017 v ostravsko-opavské diecézi

Slider na hlavní straně

Dobratice – Farnost Dobratice se připravuje na Lidové misie pod vedením slovenských redemptoristů P. Františka Boldyho a P. Petera Hertela. Osmidenní duchovní obnova farnosti začíná v neděli 4. února při mši svaté. Přípravné promluvy na misie bude mít místní duchovní správce P. Jan Wojnar již dvě následující neděle 21. a 28. Ledna, které budou Lidovým misiím předcházet.

Brno - Biskupství ostravsko-opavské bude již potřetí prezentovat duchovní památky své diecéze na veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Veletrh bude probíhat od 18. do 21. ledna 2018.

Ostrava - Životní jubileum si začátkem ledna připomíná ostravsko-opavský biskup František Václav Lobkowicz. Své 70. narozeniny oslaví v pátek 5. ledna v kruhu svých spolupracovníků na biskupství v Ostravě. V předvečer narozenin ve čtvrtek 4. ledna pozval biskup Lobkowicz hosty z řad veřejnosti do kostela sv. Václava na narozeninový koncert. S věřícími své diecéze oslaví biskup narozeniny v sobotu 6. ledna v katedrále během slavnosti Zjevení Páně. Mše svatá začíná v 18.00 hodin.

Diecéze - Končící rok 2017 přinesl opět spoustu událostí a akcí, z nichž prim hrály bezesporu jmenování, resp. svěcení nového pomocného biskupa Mons. Martina Davida a zasvěcení diecéze Panně Marii. Z těch negativních pak nelze nezmínit zničení kostela v Gutech. Výčet těch nejdůležitějších přinášíme v tomto článku, najdete zde akce konané v rámci diecéze, ale i takové, jež měly širší rámec a přesáhly hranice diecéze.