Previous Next Play Pause
Poznejte s námi barvy Ukrajiny
Jáhenské a kněžské svěcení v Opavě a Ostravě
Diecézní pouť dětí na Prašivé 2. 7. 2018
Otevřené chrámy vstoupily do 2. ročníku

Slider na hlavní straně

Ostrava - Originální hudbu, výstavu fotografií, program pro děti i boršč nabídne 30. června od 17.00 třetí ročník Ukrajinského festivalu v centru Ostravy.

Opava/Ostrava – Tři mladí muži přijmou v sobotu 23. června v opavské konkatedrále Panny Marie jáhenské svěcení. K jáhenské službě je vysvětí pomocný biskup Martin David. O týden později v sobotu 30. června vysvětí biskup František Václav Lobkowicz dva novokněze. Obřad bude součástí slavnostní bohoslužby v katedrále Božského Spasitele.

Prašivá - Diecézní setkání dětí letos proběhne v pondělí 2. července. V areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách a na hoře Prašivá bude pro holky a kluky připraven program inspirovaný výročím 100 let od vzniku Československa a myšlenkou tvoření mostů – v rodinách, ve společnosti, v naší zemi, mezi Čechy a Slováky, mezi katolíky a evangelíky, mezi národy. K budování mostů jako znamení vztahů mezi lidmi nás vyzývá také papež František: „Nebudujme zdi, stavějme mosty.“

Ostrava - Projekt Otevřené chrámy, který vznikl v minulém roce a setkal se s velkým zájmem, pokračuje. Od zítřka 1. 5. až do konce října 2018 budou moci zájemci navštívit 33 sakrálních památek mimo pravidelné bohoslužby. Lidé se podívají do třiceti kostelů a mohou také navštívit vyhlídku na třech kostelních věžích. Návštěvníkům se bude na všech místech věnovat vyškolený průvodce, vstup bude bezplatný. Ostravsko-opavské diecézi na projekt přispěl Moravskoslezský kraj dotací ve výši 1,3 mil. Kč.